Zeytinburnu Diş Doktoru Nöbetçi Gece Açık 24 Saat Acil

0212 283 59 47

Dişlerimizde kalıtsal olarak doğuştan veya sonradan çevresel faktörlerle gelişen bazı problemler oluşabilmektedir. Bu problemler ise gelişen teknolojiyle birlikte birçok çözüme kavuşmakta ve sizi hem hoş olmayan görüntünüzden kurtarmakta hem de sağlığınızı güvence altına almaktadır. Dişlerimizde oluşan bu kalıtsal rahatsızlıklardan biri de ortodontik problemler adı verilen dişlerin çapraşık ve eğik çıkmasıdır.

* Zeytinburnu acil diş tedavileri daimi hizm.
* Zeytinburnu dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
* Zeytinburnu nöbetçi dişçi telefon numarası 0212 283-59-47
* Zeytinburnu 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
* Zeytinburnu cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi
* Tatilde ve bayramda açık dişçi bulabilirsiniz.

Dişleri böyle çıkan kişiler gülümsemekten çekinmek gibi estetik ve fonksiyonel kaygılar yaşarken aynı zamanda konuşma bozukluğu da yaşayabilmektedir. Dişlerinde bu problemlere sahip olan kişiler çocuklarında da aynı problemi görebilme ihtimali yüksek olabilmektedir.

zeytinburnu acil diş

Sadece kalıtsal faktörlerle değil çevresel faktörlerle de bu rahatsızlığın oluştuğunu acil 24 saat nöbetçi açık Zeytinburnu diş hekimi bile anlamışlardır. Özellikle burnunda et parçası olan kişilerin veya burun kanallarında tıkanıklık olan kişilerin sıkça yaşamış olduğu uyurken ağızdan nefes almak zorunda kaldıkları için üst çenelerinde dar ve derin bir damak yapısı meydana gelebilmektedir. Böyle kişilerde genelde diş eti kanamaları ve ağız kuruluğu gibi şikayetler oluşabilmektedir.

Derin ve dar bir damak yapısı oluşan kişilerde ortodontik tedavi eğer erken yaşlarda düzeltilip önüne geçilmezse bu kişide uzun bir yüz görünümü ve alt çene geriliği meydana gelebilir. Diş düzeltme yöntemleri gün geçtikçe artmaktadır. Bu yöntemlerden birincisi en çok kullanılanı ve tercih edileni olan diş teli işleminde lingual yöntemi denilen içeriden tel takılması yöntemidir. Bu yöntem ile lingual braketler denen teller dişlerin arka tarafından yapıştırıldığı için dışarıdan görünmez ve estetik açıdan oldukça kullanışlıdır. Dişlerin arkasına yapıştırılan teller değiştirilir ve değiştirilmesi ile tedavi devam eder. Kişiye özel ölçü alınır ve ölçüye göre de özel plaklar yapılır bu plaklar da zamanla dişlerin hareket etmesini sağlayarak düzelmesini sağlayacaktır. İçeriden takılan teller ile tedavi süresi 6 ay ile 1.5 yıl arasında değişebilmektedir. Ayrıca kullanılan plak sayısına göre de tedavi süresi değişir. Her bir plak iki hafta kadar bir süre zarfında kullanılır ve yemek yemek esnasında, diş fırçalama esnasında plaklar kullanılmaz. Bu yöntemlerden ikincisi ise şeffaf plaklardan oluşan yöntemidir. Bu her iki yöntemi de başarıyla uygulayan Zeytinburnu acil 24 saat nöbetçi açık diş hekimi artık sizlerin hizmetinde bulunmaktadır.

Takılan Tel Leke Bırakır Mı?
Dişlerimizin arkasına yapıştırdığımız braketlerin söküm aşaması tedavi bitiminde gerçekleşmektedir. Her zaman dikkat etmemiz gereken diş ve ağız temizliğimiz bu tedavi süresinde daha da dikkatli olmamız gerekmektedir. Çünkü ağız hijyeninize dikkat etmemişseniz diş tellerinin söküm aşamasında braketlerin altında çürüklerle karşılaşılabilmektedir. Bu da dişlerinizde renklenme diye adlandırdığınız sandığınız şeye neden olmaktadır. Aslında sizlerin dişlerinizde renklenme olur mu sorunuz yanlış olup bu renklenmelerin sebebi braketlerin altında oluşan çürüklerdir. Yani diş bakımına ve ağız hijyenine dikkat etmeyen kişilerde çürükler oluşacağı için lekelenme yani renklenme de meydana gelecektir. Bu sebeple günlük diş ve ağız bakımınızı ve temizliğinizi yerine getirmeniz gerekmektedir.

Hangi Yaş Grubu Tedavisi Uygulatabilir?
Dişlerdeki eğiklik ve çapraşıklık sebebi ile bireylere uygulanan ve düzgün diş anlamına gelen bir kelime anlamı vardır. Yani eğik dişlerin düzeltilmesini sağlayan bu tedavi birçok kişi tarafından çocuklara ya da henüz tamamen olgunlaşmamış bireylere yapılıyor diye bilmektedir. 6 yaşından itibaren çocuklara yapılan bu tedavi sistemi çocukların süt dişlerinin tamamen bitmesinden sonra ancak başlanmaktadır. Bilindiği gibi bu tedavi sadece çocuklara da her yaş kesiminden insana yapılabilen ve sağlıklı düzgün dişlere sahip olmak isteyen herkese uygulanmaktadır. Zeytinburnu ortodonti hastanesin de her yaş grubuna rahatlıkla bu tedaviyi uygulamaktadır. Dişlerindeki çapraşıklık diş teli braket ve aparey gibi aygıtlarla düzeltildiği gibi dişlerinde tel istemeyen bireyler için de ayrıca şeffaf plaklar da bulunmaktadır.