Üsküdar Diş Hekimi - Acil 24 saat nöbetçi açık Dişçi

0212 283 59 47

Yaşantımız boyunca bazı ihtiyaçlarımızı karşıladığımız vücut bölümlerimiz bizler için çok büyük önem taşımaktadır. Bu bölümlerden biri ise ağzımızdır. Gerek çenemiz gerek ise dişlerimiz hayatımızın vazgeçilmez birer parçasıdır.

üsküdar dişçi

Tıp bölümü de çapraşık olan dişlerin düzeltilmesi, diş, çene ve yüzünüzde olan uyumsuzlukların giderilmesi ile ilgilenen önemli bir bilim dalıdır. Bu gibi bir rahatsızlığınızın olması durumunda alanında iyi olan bir doktordan yardım almanız gerekmektedir.

- Üsküdar acil diş
- Tatilde ve bayramda açık diş hekimi Bahçelievler,
- Üsküdar dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
- Üsküdar nöbetçi dişçi telefon numarası (0539) 857-92-02
- Üsküdar 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
- Üsküdar cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi

Çocuklarınızın 7 yaşına gelmesi ile birlikte, bir hekim tarafından tedaviye ihtiyacının olup olmadığının belirlenmesi gerekir. Alanında iyi olan bu branşın doktorları ile Üsküdar diş doktoru sizlere iyi bir tedavi hizmeti sunacaktır. Acil 24 saat nöbetçi açık Üsküdar dişçi konumunda her zaman yardımcı bulabilirsiniz.

Bu Problemler Neden Oluşur?
Ortodontik problemler çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu sebepler arasında en belirgin olanları şunlardır:
• Beslenme Bozuklukları: Yeterli miktarda besin alamayan kişilerin çene ve yüz yapılarında küçülmeler meydana gelebilir. Bu küçülmeler yüzünden de dişler gerekli yeri bulamaz ve çapraşıklıklara sebep olur.
• Parmak Emme: Parmak emme alışkanlığının tedavisinin kesin bir yaş aralığı bulunmamakla beraber her çocuk için ayrı bir tedavi programı vardır. 3.5 yaşından sonra hala parmak emmeye devam eden çocukların tedavisine başlanmalıdır. Bu alışkanlığı olan çocuğun alt ve üst dişlerinde yer değiştirmelerin görülebileceği gibi kapanış düzensizlikleri de görülecektir.
- Yalancı Emzik: Sürekli olarak kullanıldıklarında etki alanları içindeki dokularda düzensizliğe neden olur ve çeşitli kapanış bozukluklarına sebebiyet verebilir.
• Ağızdan Nefes Alma: Uzun süre ağızdan nefes alan kişilerde alt çene ön kısma doğru yerleşir. Dil de ön dişlerin arasına girer ve dişlerin sürmelerine engel olur ise açık kapanış meydana gelmiş olur. Birey burun yerine ağızdan nefes alıyorsa üst çenenin büyümesi üzerinde olumsuz etki oluşturur.
• Diş Kaybının Sebep Olduğu Düzensizlikler
• Süt Dişlerinin Erken Kaybı
• Genetik Olarak Yatkınlık
• Tırnak Yeme, Dudak Isırma, Kalem Isırma

Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Ortodontistler dişlerinizin ve çene kemiğinizin doğru konumda yerleşmesini sağlamaktadırlar. Ayrıca dişlerde olan çapraşıklıkların düzeltilmesi ile birlikte estetik güzellik sağlar, ağız ve diş sağlığınıza da katkıda bulunur. Şöyle ki, çapraşıklıkların giderilmesi ile birlikte bu bölgeleri daha kolay temizleyecek ve çürük ile dişeti hastalıklarının önüne geçmiş olacaksınız. Özel yöntemleri şunlardır:
• Çene Ortopedisi: Alt çene ile üst çenenin birbirine göre bozulan uyumunun küçük yaşlarda yüze takılan özel bir apareyle düzeltilmesini amaç edinen bir alanıdır.
• Sabit Apareyler: Hastanın dişinin üzerine yapıştırılmış olan braketler ile yapılan bir tedavi şeklidir. Bu braketler metal ya da porselen olabilmektedir.
• Hareketli Apareyler: Hastanın kendisinin de takıp çıkarabileceği apareylerdir. Durumu daha basit olan vakalarda uygulanır.
• Ortognatik Cerrahi: Ortodontik ve ortopedik tedavi ile düzeltilemeyecek olan hastalara uygulanan bir yöntemdir.

Tedavi Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?
Tedavi olan hastaların;
• Orta yumuşaklıkta bir diş fırçası kullanmaları gerekmektedir. Hatta özel fırçaların kullanılmasında büyük yarar vardır.
• Elma, armut gibi sert yiyeceklerin bıçakla kesip yemeleri gerekmektedir.
• Kabuklu sert çerezlerin yenilmesi, braketleri kırabileceği için sakıncalıdır.
• Diş ipi kullanmaları gerekmektedir.
• Karamel gibi yapışkan yiyeceklerin braketlere yapışıp çürümelere neden olabileceğinden bu tür yiyecekleri tüketmemeleri gerekmektedir. Tüm bu sıkıntılarınızın bir son bulmasını istiyor iseniz nöbetçi gece açık 24 saat acil Üsküdar diş hekimlerinden bir tanesini seçmeniz yeterli olacaktır. İşinde uzman olan kadrosu ile sizlere en iyi şekilde hizmet sunacaklarından emin olabilirsiniz.