Şişli Diş Doktoru - 7/24 Açık Nöbetçi Acil Dişçi

0212 283 59 47

Çocuklar herkes için bir adım öndedir. Çocukların insanlarda uyandırdığı sempati ve canı yakınlık çocukları diğer insanlardan bir adım önde tutmaktadır. Herke için bu kadar değerli olan çocuklar bazı doktorluk dalları için de önemli bir yol izlemekte ve bu konuda uzman doktorların ilgisini çekmektedir. Çocuk ağız ve diş sağlığı konusunda birçok bakım merkezi bulunmakta ve Şişli diş hekimi acil 24 saat nöbetçi açık bunlardan sadece bir tanesidir.

şişli acil nöbetçi diş

Çocuk ağız ve diş sağlığı bakımında uzman doktor kadrosu ve tecrübeli kadrosu ile çocuklarınız için henüz farkında olmasalar da ileride farkına varacakları olan ağız ve diş sağlığı konusunda hem anne babalara hem de çocuklara büyük kolaylık sağlayan merkezler mevcuttur.

^ Şişli acil diş
^ Şişli dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
^ Şişli nöbetçi dişçi telefon numarasıdır (0212) 283-59-47
^ Bayramda ve tatilde açık diş hekimliği
^ Şişli 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
^ Şişli cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesidir.

İnsan hayatı boyunca teninin bir kısmını gösteremese bile dişlerini gün içerisinde birçok olay ve birçok sebeple göstermekte ve dişer karşı taraftaki insanlar için bir ön yargı oluşturmaktadır. Mesela karşı cins için beyaz dişler oldukça çekici bir obje olabilir iken sarı ve çürük dişler ise bakımsız ön yargısı oluşturabilecek bir kavramdır. Bu durumu ortadan kaldırmak üzerek çalışan acil 24 saat açık nöbetçi Şişli diş doktoru doktorları ise çocuk yaştan başlayarak kişiler için ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmaktadır.

Bilinmesi Gerekenler
Birçok kişi tarafından bilinmese de diş fırçalama süt dişlerinin çıkması ile beraber anneler tarafından çocuklarına uygulanması gereken bir durum ve diş fırçalama alışkanlığı küçük yaşlardan kazandırılabilecek olan oldukça güzel ve gerekli bir alışkanlıktır. Birçok anne baba bu duruma dikkat etmese de çocuk diş düzeltme uzmanlarının savunduğu konu budur. Aynı şekilde birçok insan tarafından bilinmeyen bir önemli nokta ise çene yapısı ile oluşan diş aralarında boşluklar ve ya sıkışma sonucu çıkan düzensiz dişler ağız problemi gibi karşı tarafı rahatsız edecek sağlık problemlerine yol açabildiği gibi aynı zamanda kişiyi de rahatsız edebilecek şiddetli baş ağrısı gibi sağlık problemlerine de yol açabilmektedir. Birçok insanın bilmediği bu gerçekler şişli ortodonti gibi ağız ve diş sağlığı merkezleri tarafından ve çocuk doktoru tarafından altını çizerek söylenmekte ve anne babalar uyarılmaktadır.

Çocukluktan Edinilmesi Gereken Alışkanlıklar
Anne ve baba tarafından çocuğa alıştırılması gereken alışkanlıklar olduğu gibi aynı zamanda çocuğun da zamanla tecrübe ederek alışkanlık haline getirmesi gereken davranışlar mevcuttur. Anne ve baba tarafından çocuğa alıştırılması gereken en önemli davranış diş fırçalama alışkanlığıdır. Bu sayede çocuklar ileride karşılaşacağı birçok ağız ve diş probleminden korunmaktadır. Aynı zamanda çocuğun da elde etmesi gereken tecrübe ve alışkanlıklardan bir tanesi dişlere zararlı olan maddeleri gözlemlemek ve bunları yerinde ve kararında kullanmaktır. Dişlere en çok zarar veren maddelerden olan aşırı asit ve şeker gibi her maddede bulunan maddeler olduğu gibi sigara ve içki de dişlere büyük ölçüde zarar vermektedir. Çocuklar bu tür maddeleri gözlemleyerek ve ya büyüklerinden duyarak dikkat etmesi gerekmektedir.

Dikkat Etmek Gerekiyor
Başta anne ve babalara düşen görevler daha sonraki zamanlarda çocuğun aklını daha çok kullanması ile çocuğa devir olan dikkat etme ve uyarma gibi alışkanlıklar çocuk yaşlarda kazanılan bilgiler, tecrübeler ve alışkanlıklar ile sonraki zamanlarda ortaya çıkabilecek olan sağlık problemlerini önlemekte büyük yardımcı oluyor ve destek sağlıyor. Çocuk periodontoloji hekimleri tarafından altını çizerek uyarılan davranışlar konusunda hem anne babaların hem de çocukların dikkatli olması gerekir iken Şişli acil dişçi gibi merkezler bu konuda insanlara yardımcı olmaya devam ediyor.