Maltepe Diş Hekimi -0212 283 59 47

Gece 24 Saat Açık Acil Nöbetçi Dişçi

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza birçok kolaylık girdiği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Diş hekimliği sektörüne bakacak olursak, hepimizin bildiği ortodonti tedavilerinden bahsedebiliriz. Gerçekten gerekli ve çözülmediği takdirde birçok problemle yol açan diş çarpıklığı/kötü konumlanmayı ortadan kaldıran bir tedavidir. Peki, ortodonti tedavisi kimlere uygulanır?

maltepe acil diş

Kimlere Gereklidir?
Öncelikle bilmeniz gerekiyor ki dişlerinizin ortodonti gerektirdiğine ancak bir doktor karar verir. Belirtilerden sizler de anlayabilirsiniz fakat tedavi sürecinin başlaması için hekim onayı gerekmektedir. Birazdan bahsedeceğiniz belirtiler dişlerinizde baş göstermeye başladığında doktora gitmeli, doktorunuz da aynı belirtileri gördüğünde tedavinizi başlatmasını istemelisiniz. Ortodonti tedavisinin gerekip gerekmediği tartışılan konulardan biridir. Bu tedavinin gerekliliğini açıklayıp, tedavi olmadığınızda açığa çıkacak problemleri listelediğimizde tartışmanın sona ereceğinden şüphemiz yok. Üst çene veyahut alt çenede çapraşık olan, durması gereken yerde değil de kaymış bir şekilde duran, kötü konumlandığını hissettiğiniz dişleriniz varsa doktora görünmelisiniz. Neden mi?

Olmanız İçin 3 Sebep !
• Kötü konumlanmış dişler, siz konuşurken, yemek yerken normal bir dişin çene kaslarına yaptığı baskının kat be kat fazlasını yapar. Bunun sonucunda Temporomandibular eklem bozuklukları baş gösterir. Neticesinde ise baş, omuz ve sırt ağrısına yol açar.
• Çapraşık dişlerin temizliği oldukça zordur. Yapılan araştırmalara göre yemek yedikten sonra dişlerimiz mutlaka fırçalanmalıdır çünkü yediğimiz yemeğin kalıntıları dişlerimizin aralarında ve çoğu zaman arkalarında kalmaktadır. Standart bir diş dizilimi için bunları temizlemek kolay olabilir fakat kötü konumlanmış dişler temizliğe engel olabilir. Hal böyle olduğunda diş ve diş eti rahatsızları baş göstermeye başlayacaktır. Üstelik tüm bunların yanında kalıntılar giderilmesi zor olan ağız kokusu yapacaktır.
• Son olarak size sağladığı dezavantajlardan birisinin estetik açısını söyleyebiliriz. Çapraşık diş gerek üst çenede gerek alt çenede olsun dışarıdan dikkatli bakıldığında görülmektedir. Bu da estetik olarak kötü bir görünüme yol açacak, bununla birlikte kişide psikolojik çöküntüye sebebiyet verecektir.

İzlenen Yol Nedir ?
Bir ortodonti tedavisi dört aşamadan oluşur. İlk aşama muayene ve hangi dişlerde problem olduğunun tespitidir. İkinci aşama tedavi sürecinde hangi işlemlerin yapılacağı ve hangi yolların takip edileceğinin tayini, planlamasıdır. Üçüncü aşama tedavisi sürecinin kendisidir. Ve son aşama, tedavi bittikten sonraki pekiştirme sürecidir. Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki aşamaların her biri gerekli ve zorunludur. Bazı bireyler birinci ve dördüncü aşamayı atlamayı düşünebilmektedirler. Bilinmelidir ki muayene aşaması yapılmadan hangi dişte problem olduğu kesin bilinemez, bilinmediği için de tedavi süreci başlatılamaz.

Kimler Yapabilir ?
Tanımı yapılan ve tedavi sürecinde yaşananlardan bahsedilen işlemi ortodontist kimliğini kazanmış diş hekimleri yapabilir. Günümüzde her devlet hastanesinde bir ortodontist bulunmaktadır. Bununla birlikte özel hastanelerde birçok bulunmaktadır. Tüm bunların haricinde özel muayene açan ortodontistler mevcuttur. Farklarından bahsetmemiz gerekirse özel muayene, devlet hastanesi veyahut özel hastanede tedavi olmanız yalnızca ekonomik ögeleri etkiler. Alacağınız hizmetin kalitesini etkilemez. Bunu etkileyen unsur işlemi yapan doktordur. İstanbul’da Maltepe Ortodonti çok tercih edilen yerler arasında konum almıştır.

Neden İyi Hekimleri Tercih Etmeliyim?
Tedavinizi yapacak doktorun işinde bilgili, uzman ve tecrübeli olması gerekmektedir, öyle değil mi? Elinde malzeme olarak ihtiyacı olan her şeyin mevcut olması da işlemin kalitesini olumlu etkileyecektir. Kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız tercihiniz Maltepe diş teli olmalıdır.