Küçükçekmece Diş Hekimi 24 Saat Açık Acil Dişçi

0212 283 59 47

Herkes dişleri hem beyaz hem de düzgün olsun ister ancak doğuştan gelen bazı problemlerden dolayı ya da sonradan kazandığımız alışkanlıklardan dolayı istediğimiz gibi görünmeyebilir.

küçükçekmece acil diş

Toplum içerisinde ise her an gülümseme veya konuşma halinde olabileceğimiz için dişlerimize oldukça önem vermekteyiz. Bunun için günlük diş ve ağız bakım, temizliğini yapmamız gerektiği gibi düzenli olarak diş hekimimize giderek kontrol altında tutup diş minelerimizi temizletmemiz gerekmektedir. Zamanla kazandığımız kötü alışkanlıklardan olan sigara vücudumuza verdiği zarar dışında görüntümüzü de dişlerimizi sarartarak etkilediği için uzak durmamız gerekmektedir. Aynı zamanda gün içerisinde sıkça tükettiğimiz çay ve kahveler de yine dişlerimizi sarartan diğer şeyler arasında yer almaktadır.

Dişlerimiz sadece beyaz görünümünden değil yapısal ve anatomik bazı bozukluklarıyla da dış görüntüsü açısından hoş olmayabilir. Örneğin çapraşık veya eğik olan dişler kişinin çene yapısını da bozarak yüz görüntüsüne de etki etmektedir. Ayrıca konuşma bozukluğu da yapabilen bir ağız problemi olan çapraşıklık erken yaşta tedavi edilmediğinde kişide alt çene geriliğine ve yüzünün uzun görünmesine neden olmaktadır. Son zamanlarda teknoloji ile birlikte ortodontik tedavi sistemleri de gelişerek birkaç farklı yöntem uygulanabilmektedir. Bu yöntemlerden en çok kullanılanı ve tercih edileni ise ortodontide lingual yöntemidir. Bu yöntem ile kişinin dişine içeriden tel takılmaktadır. Dişin arka tarafından takıldığı için bu tel dışarıdan hiçbir şekilde görünmez ve estetik açıdan sizi rahatsız etmez. Bütün bu tedavi sistemlerini bulabileceğiniz Küçükçekmece ortodonti sağlığınız ve rahatınız için sizlerle birliktedir.

Ortodontik problemlerden bazılarına örnek verecek olursak;
• Çapraz Kapanış: Ön dişlerimizden üst tarafı alt ön dişlerimizin gerisinde kalmaktadır. Bununla birlikte çoğunlukla çene büyümesi de bu durumdan kötü etkilenir.
• Örtülü Kapanış: Üst ön dişler alt dişlerin üstüne kapanarak çok fazla örtmüştür. Hatta bu durum bazen alt dişler üst damağa değene kadar ileri gitmiştir.
• Açık Kapanış: Alt üst ön dişler kapanmamaktadır ve aralık kalmaktadır. Kötü alışkanlıklar (uzun süreli emzik kullanımı) sonucunda oluşabilir. Hastanın ısırma yapmaya gücü yetmez.
• Orta Hat Uyumsuzluğu: Alt orta hat ile üst orta hat arasında uyumsuzluk vardır. Arka bölgede kapanış bozukluğu vardır. Aynı zamanda fonksiyon ve estetik de etkilenebilir.
• Diastema: Diş eksikliğinde, dişlerdeki boyutsal oransızlıklarda görülebilir. Estetik ve konuşma problemine yol açabilir.
• Çapraşıklık: Çenelerde dişler için yeterli yer olmadığında çapraşıklık görülür. Yeterli yer sağlamak için diş çekimi yapılabilir.
• Üst İleri İtim: Üst dişleri, alt dişlerin daha ilerisinde veya alt dişler daha geridedir. Böylelikle estetik ve fonksiyon da bozulabilmektedir.

Küçükçekmece Ortodontist Süresi Ne Kadardır?
Uygulamaların süresi biraz uzun olduğu için birçok kişi bunu problem yapmaktadır. Ancak gülüşünüz, sağlığınız ve konuşmanız için bu tedavi size birçok imkan sunmaktadır. Ortodontik tedavi eğer hafif çapraşıklık var ise 6 ay ile 1 yıl arasında bir sürede yapılabilmektedir. Ancak anatomik yapıyla ilişkili olup iskeletsel bir problem var ise bu süre daha da uzayarak 1 veya 2 yıl kadar sürebilmektedir. Küçükçekmece ortodonti de bu tedavileri aynen bu şekilde süreler ile yapmaktadır. Tedavi süresini etkileyen faktörlerden biri olan yaş da genç yaşlarda bu tedavi daha kısa sürerken daha ileriki yaşlara gittikçe tedavi süresi de uzayabilmektedir. Diğer faktörler ise hastanın tedaviye olan uyumu, çocuk hastanız var ise ebeveyn ve hekim arasındaki iletişim, hastanın şikayet ettiği rahatsızlığın derecesi gibi sayılabilmektedir.