Kartal Diş Hekimi Acil 24 Saat Açık Nöbetçi Dişçi Hizmetleri

0539 857 92 02

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza birçok kolaylık geldiği herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir. Konuya diş hekimliği uygulamaları perspektifi ile bakacak olursak, hepimizin bildiği diş telinden bahsedebiliriz. Gerçekten gerekli ve çözülmediği takdirde birçok problemle yol açan diş çarpıklığı/kötü konumlanmayı ortadan kaldıran bir tedavidir. Peki, ortodonti tedavisi kimlere uygulanır?

kartal diş acil 24 saat

Kimler Ortodonti Olmalıdır?
Öncelikle belirtmeliyiz ki diş teli gerektirdiğine hekiminiz karar verecektir. Fakat belirtilerden sizler de anlayabilirsiniz. Birazdan bahsedeceğiniz belirtiler ağzınızda ve dişlerinizde baş göstermeye başladığında doktora gitmeli, doktorunuz da aynı belirtileri gördüğünde tedavinizi başlatmalısınız. Şimdi dilerseniz ortodonti tedavisinin gerekip gerekmediğini tayin eden belirtilerden bahsedelim. Sonrasında ise bu tedavinin gerekliliğini açıklayıp, tedavi olmadığınızda açığa çıkacak problemleri listeleyelim. Üst çene veyahut alt çenede çapraşık olan, durması gereken yerde değil de kaymış bir şekilde duran, kötü konumlandığını hissettiğiniz dişleriniz varsa doktora görünmelisiniz.

Neden Yaptırmalısınız?
• Kötü konumlanmış dişler, siz konuşurken, yemek yerken normal bir dişin çene kaslarına yaptığı baskının kat be kat fazlasını yapar. Bunun sonucunda Temporomandibular eklem bozuklukları baş gösterir. Neticesinde ise baş, omuz ve sırt ağrısına yol açar.
• Çapraşık dişlerin temizliği oldukça zordur. Yapılan araştırmalara göre yemek yedikten sonra dişlerimiz mutlaka fırçalanmalıdır çünkü yediğimiz yemeğin kalıntıları dişlerimizin aralarında ve çoğu zaman arkalarında kalmaktadır. Standart bir diş dizilimi için bunları temizlemek kolay olabilir fakat kötü konumlanmış dişler temizliğe engel olabilir. Hal böyle olduğunda diş ve diş eti rahatsızları baş göstermeye başlayacaktır. Üstelik tüm bunların yanında kalıntılar giderilmesi zor olan ağız kokusu yapacaktır.
• Son olarak size sağladığı dezavantajlardan birisinin estetik açısını söyleyebiliriz. Çapraşık diş gerek üst çenede gerek alt çenede olsun dışarıdan dikkatli bakıldığında görülmektedir. Bu da estetik olarak kötü bir görünüme yol açacak, bununla birlikte kişide psikolojik çöküntüye sebebiyet verecektir.

Hangi Aşamaları İçerir?
Bir ortodonti tedavisi dört aşamadan oluşur. İlk aşama muayene ve hangi dişlerde problem olduğunun tespitidir. İkinci aşama tedavi sürecinde hangi işlemlerin yapılacağı ve hangi yolların takip edileceğinin tayini, planlamasıdır. Üçüncü aşama tedavisi sürecinin kendisidir. Ve son aşama, tedavi bittikten sonraki pekiştirme sürecidir. Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki aşamaların her biri gerekli ve zorunludur. Bazı bireyler birinci ve dördüncü aşamayı atlamayı düşünebilmektedirler. Bilinmelidir ki muayene aşaması yapılmadan hangi dişte problem olduğu kesin bilinemez, bilinmediği için de tedavi süreci başlatılamaz.

Bu Tedaviyi Kimler Yapabilir?
Tanımı yapılan ve tedavi sürecinde yaşananlardan bahsedilen işlemi ortodontist kimliğini kazanmış diş hekimleri yapabilir. Günümüzde her devlet hastanesinde bir ortodontist bulunmaktadır. Bununla birlikte özel hastanelerde birçok bulunmaktadır. Tüm bunların haricinde özel muayene açan diş telleri mevcuttur. Hangisinde tedavi olacağınız sizin vereceğiniz bir karardır. Farklarından bahsetmemiz gerekirse özel muayene, devlet hastanesi veyahut özel hastanede tedavi olmanız yalnızca ekonomik ögeleri etkiler. Alacağınız hizmetin kalitesini etkilemez. Bunu etkileyen unsur işlemi yapan doktordur. İstanbul’da Kartal ortodonti çok tercih edilmektedir. İşlemlerimiz gerçek anlamda garantili olarak yapılıp, arzu edilen estetiği yakalamaktayız.

Neden Kartal Ortodontist Uzman?
Tedavinizi yapacak doktorun işinde bilgili, uzman ve tecrübeli olması gerekmektedir, öyle değil mi? Elinde malzeme olarak ihtiyacı olan her şeyin mevcut olması da işlemin kalitesini olumlu etkileyecektir. Kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız tercihiniz Kartal ortodonti olmalıdır. Takdir edersiniz ki ortodonti kapsamlı bir uygulamadır ve bu işi uzmanı yapmalıdır.