Kadıköy Diş Hekimi

Günümüz teknolojisi sayesinde diş hekimliği uygulamaları ciddi anlamda büyük bir mesafe kat etmiştir. Örnek vermek gerekirse dişlerin çapraşık ve kötü konumlanmış olmasına uygulanan ortodonti tedavisinde gerekli tüm teknik ekipmanlara sahip olmakla birlikte, bu ekipmanları kullanacak uzman doktorlara da sahibiz. Hastalığın olduğu bireye düşen tek görev bir doktora görünmek ve tedavi olması gereken dişini doktorlara emanet etmesidir. Peki nasıl işliyor?

kadıköy diş acil

Aşamaları Nelerdir?
Uygulamanın merdivenlerinden bahsedersek, toplamda dört aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar muayene ve problemin tespiti, izlenecek yolların şema ve plan çizimi, tedavinin uygulanma süreci ve tedavi sonrası pekiştirme uygulamalarıdır. Masraflı işlem olması birçok insanın önyargı ile yaklaşmasına sebebiyet verebilir fakat bugün devlet hastanelerinde ortodontistler bulunmaktadır. Üstelik SGK, BAĞKUR gibi çeşitli sigorta birimleri tedaviyi karşılamaktadır. Şayet dilerseniz Kadıköy Ortodonti gibi özel muayene ve tedavi merkezleri de bulunmaktadır.

Özel ya da Devlette Tedavi Olmak Neyi Değiştirir?
Birçok kişinin aklına gelen soru devlet hastanesinde olunacak diş düzeltmenin özelde olunacak tedaviye nazaran daha kötü olmasıdır. Bu algı yanlıştır. Çünkü alacağınız tedavinin kalitesini nerede olacağınız değil hangi doktora olacağınız değiştirir. Bildiğiniz üzere hangi doktora muayene olmak istediğinizi tercih edebilirsiniz. Bunun için ise yapmanız gereken ufak çaplı bir araştırma ve doktorlar hakkında yapılmış yorumları okumanızdır. Konuya tedavi perspektifinden bakmamız gerekirse, şayet bu hastalığa sahip iseniz, tedavi olmanız gerekiyor. İhmal etmemeniz gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Niçin Gerekli?
Biraz önce tedavinin gerekli olduğunu ve ihmal edilmemesini söylemiştik. Yazımızın bu kısmında ortodonti tedavisinin niçin bu kadar gerekli ve önemli olduğundan bahsetmek istiyoruz. Ortodonti tedavisi gereklidir çünkü çözülmediği her an büyük ölçekli bir problemle karşılaşabilirsiniz. Peki, hangi problemler onlar?
• Kötü konumlanmış dişlerin temizliği zordur. Yemek yerken araya kaçan kalıntıların çıkarılması bazen güç bazen imkânsız olmaktadır. Hal böyle olunca artıklar oraya yerleşmekte ve diş eti rahatsızlıklarını tetiklemektedir. Bunun haricinde ağız kokusu yapmaktadır.
• Çapraşık dişler çene kaslarını normale göre daha fazla yorarlar. Siz konuştuğunuzda ve yemek yediğinizde kaslarınız baskı altında kalacak ve bu durum uzun vadede temporomandibular eklem bozukluklarına sebebiyet verecektir.Temporomandibular eklem bozukları ise sırt, bel ve omuz bölgelerinde ağrı yapar.
• Tedavi olmanızı gerektiren bir diğer sebep ise estetiktir. Çapraşık dişler dışarıdan dikkatli bakıldığında görülmektedir. Bu da estetik olarak çirkin bir görüntüye yol açacaktır. Yalnızca bununla kalmayacak, bireyde psikolojik bir çöküntüye sebebiyet verecektir.

Anlattığımız sebepler yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda elde edilen veriler ışığında hazırlanmıştır. Bu tür bir problemle karşılaşmamak istiyorsanız vakit kaybetmeden muayene olmalı ve şayet gerekiyorsa tedavi olmalısınız.
Kadıköy içinde ortodonti ’de elde edeceğiniz avantajlar tercihinizi Kadıköy ortodontist uzmanlarından yana kullandığınızda birçok avantajı da elde etmiş olacaksınız. Bu avantajlar sizleri buna karşı ısındıracak, ön yargılarınızı kırmaya yardımcı olacaktır. Kadıköy’de işinde bilgili ve tecrübeli uzman ortodontistler bulunmaktadır. Gerek problemin tespiti gerek tedavi süreci ve gerekse pekiştirme aşamasında teknolojik cihazlardan faydalanılmaktadır.

Maliyetler Ne Durumda?
Unutulmamalıdır ki fiyatlar tercih ettiğiniz tedavi yöntemine göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıntılı bilgi almak ve fırsatlardan haberdar olmak için web sitesini ziyaret edebilir, çağrı merkezini arayabilir, mail adresine mail atabilir, dilerseniz kliniğe gelebilirsiniz. Sizlere son tavsiyemiz, kendinizde bu hastalığın belirtilerini fark ettiğinizde geç kalmadan bir doktora muayene olmanızdır.