Gece Açık Dişçi İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası

0212-283 59 47

Diş ağrıları hayatımızda en az bir kez başımıza gelmiş ve ya çevremizden birinde tanıklık ettiğimiz bir durumdur. Diş ağrıları bazen dayanılmaz derecede hissedilebilir. Diş ağrısı atasözlerinde dahi kabir azabıyla kıyaslanarak ne kadar sancılı bir durum olduğu tasvir edilmeye çalışılmıştır. Genellikle geceleri daha şiddetli hissedilen diş ağrıları pek çok insanı gece sıcak yatağından kaldırarak gece açık dişçi aramaya zorlayabilmektedir.

gece diş doktoru

Diş Ağrısının Sebepleri
Diş ağrısını oluşturacak sebepler çok fazladır. Bu listenin başında ise dişte iltihap oluşması, diş minesinin zedelenmesi, diş etlerinin iltihaplanması gibi sebepler vardır. Diş ağrılarının en beter olanlarından birisi de 20lik dişlerin çıkmasıyla oluşan ağrıdır. Bu dişlerin diş etini yararak çıktığı ve çıkarken diğer dişlere uyguladığı baskı dayanılmaz bir acıya sebep olabilir. Ayrıca sinüzit gibi ağız dışı hastalıklarda bazen diş ağrısına sebebiyet verebilir. Diş ağrıları genel olarak halk arasında zonklama olarak bilinen son derece rahatsız edici bir şekilde ağrır. Bu ağrı gitgide şiddetini artırarak artık tahammül edilemez bir hal alır. Dişağrısıyla beraber dişlerde ve ya diş etlerinde iltihaplanma varsa bu ağrıyı çok daha artırır ve dışarıdan belli olacak şekilde şişliklere sebep olur. Bu gibi şişliklerde yine dışarıdan buz torbasıyla kompres yapılmasının her hangi bir mahsuru yoktur. Bir diğer diş ağrısı kaynağı ise daimi dişlerin yani ergenlik döneminde kazandığımız dişlerin çıkması. Süt dişlerinin dökülerek yerine bize hayatımızın sonuna kadar eşlik edecek dişlerin gelmesi bazen çok sancılı bir dönem olabiliyor.

Diş Ağrılarına Kısa Vadeli Çözümler
Diş ağrısı durumunda ufak tedavilerle ağrıyı dindirmenin ya da en azından ağrının şiddetini azaltmanın bir takım yolları vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir;
• Öncelikle halk arasında doğru olarak bilinen bir yanlışa değinelim. Ağrıyan dişin üzerinde alkol, kolonya ve ya aspirin tozu şeklinde kimyasalların direkt olarak uygulanması kesinlikle doğru değildir. Bu maddeler bölgeyi uyuşturarak ağrıyı daha az hissetmemizi sağlar fakat dişlere ve diş etlerine son derece zararlıdır.
• Diş ağrılarında en iyi yol ağrı kesicilerdir. Ağrının şiddetine göre uygun dozda alınan ağrı kesici sizi bir süre ağrıdan uzaklaştırarak rahat bir nefes almanızı sağlayabilir.
• Bir diğer yol ise ağrıyan diş üzerinde ve ya dişler arasında kalan yemek artıklarını bir fırça ya da diş ipi yardımıyla temizlemek ve ardından az tuzlu yarım bardak su ile ağzı iyice çalkalamak diş ağrısını bir nebze hafifleterek sizi rahatlatacaktır.
• Eğer ki diş üzerinde çürüklerden kaynaklı oyukluklar mevcut ise bu durumda karanfil yapı, bir parça pamuk yardımıyla az az dişin üzerine uygulanabilir. Fakat bu tedavide dikkat edilmesi gereken nokta karanfil yağının kesinlikle dişetlerine temasının engellenmesidir. Çünkü karanfil yağı yumuşak dokuları tahrip edebilecek bir içeriğe sahiptir.

Bu saydığımız ağrı kesici yöntemler size sadece kısa bir süre yardımcı olacaktır. Bu yöntemlerle uzun süre ağrınızı dindirmeyi planlıyorsanız ileriki dönemlerde dişlerinizde yaşayabileceğiniz daha büyük sıkıntılara da şimdiden hazır olmanız gerekir. Gece boyunca açık dişçi ve İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakasında bulunan klinik hekimi arıyorsanız, sitemizde bulunan Kadıköy, Ataşehir, Beykoz, Maltepe, Eyüp, Bayrampaşa, Etiler, Esenler, Beşiktaş, Avcılar, Bakırköy, Kağıthane, Beyoğlu, Şişli, Eminönü, Nişantaşı, Mecidiyeköy, Sarıyer, Bahçelievler, Üsküdar, Zeytinburnu, Şirinevler, Okmeydanı, Ümraniye Sultanbeyli ilçe semtleriniz lütfen bakınız. Bu sebeple saydığımız bu maddelerin sadece sizi kısa süre rahatlatacağını bilmeniz ve dişlerinizdeki en ufak sorunda bile vakit kaybetmeden diş hekimine görünmeniz gerekir. Diş ağrıları ne zaman nerede ve ne şiddette olacağı bilinmeyen durumlardır. Diş ağrısının en sık görüldüğü vakitler ise genellikle geceleridir. Eğer ki fırsatınız varsa gece açık dişçi bularak hemen tedavi yaptırın, eğer kim fırsatınız yoksa sağdığımız bu yöntemlerle ertesi güne kadar idare edebilirsiniz.