Eyüp Diş Doktoru - 24 Saat Açık Acil Nöbetçi Dişçi Kliniği

0212 283 59 47

eyüp diş doktoru nöbetçi acil

24 saat açık olan tüm diş ve diş eti hastalıkları tedavisi ve protez diş uygulaması hizmetleri doktorların sayesinde verilmektedir. Dişlerdeki çapraşıkların düzeltilerek önemli bir estetik kazanım sağlayan, ağız ve diş sağlığına da katkıda bulunan, diş hekimliğinin uzmanlık dalıdır.

Klinik olarak gece yaptığımız faaliyetlerimizden bazıları aşağıdaki gibidir.
1. Eyüp acil diş
2. Eyüp dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
3. Eyüp nöbetçi dişçi telefon numarası 0212 283 59 47
4. Tatilde ve bayramda açık olmanın avantajı
5. Eyüp 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
6. Eyüp cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi

Çapraz dişleri düzeltirken bu bölgede etkili bir temizlenme gerçekleştirilir. Böylece çürük ve diş eti hastalıklarının önüne geçilmiş olur.

Ortodontist Uygulamalarının Aşamaları
1) Hazırlık Safhası: Genellikle ilk olarak panoromik ve sefolometrik radyografilerin çekilmesi istenmektedir. Yüzünüzün, dişlerinizin ve ağzınızın fotoğrafları çekilecektir. Daha sonra modelleriniz alınacak. Önce üst sonra alt çeneden yaklaşık 30 saniye süreyle iki ölçü alınacaktır.
2) Tedavi Planı: Ortodontistimiz tüm bu röntgenleri, modelleri ve fotoğrafları değerlendirerek sizlere bir tedavi planı çıkaracaktır. Aklınıza gelen tüm soruları bu seans esnasında doktorlarımıza danışma fırsatınız olacaktır. Genellikle ilk olarak azı dişlerinizin arasını açıp bant yerleştirmek için elastik seperatörler yerleştirilir ve bir hafta kullanmanız gerekmektedir. Bazı tedaviler diş çekimi gerektirdiğinden dolayı, doktorumuz gerekli analizleri yaparak bu karara varmaktadır. Terapilere başlamadan önce sıkıntı olmaması için gereken diş tedavileriniz yaptırmalısınız. Zaten doktorlar sizleri bu konuda yönlendirecektir. Diş eti probleminiz varsa braketlenmeden önce kontrol altına alınmalıdır.
3) Braketler Takılırken: Kliniğe gelmeden önce dişlerinizi fırçalamalısınız. Ağzınıza takılan ağız açacağı görevi gören braketler canınızı yakabilmektedir. Dişleriniz kurutuluyor ve asitleniyor. Asit, braket yapıştırıcılarının diş yüzeyine tutunması için diş yüzeyini hazırlar. Bazen asit gerektirmeyen yapıştırıcılar da kullanılmaktadır. Art teli braketlerin üzerine yerleştirilir. Bu durumda yanağınıza batan kısmı doktorlarınıza söylemelisiniz. Ark telini braketlere tutturmak için de tel ligatürler veya elastikler kullanılmaktadır. Teliniz bağlandığında bir sıkılık hissedeceksiniz. Bu basınç, dişlerinizi hareket ettirecek kuvvet olacaktır. Zamanla bu basınca alışacak ve geçtiğini sanacaksınız. Bu işlemler yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Verdiği hizmetler ile Eyüp ortodontist kliniğinde en kısa sürede ve doğru bir şekilde tedaviler gerçekleştirilmektedir.

Neden Ortodontik Terapileri Kabul Ediyoruz?
Çoğu insanda sıklaşmış yâda yamuk, düzensiz çıkmış dişler vardır. Yamuk eğri çarpık dişleri düzeltir veya daha bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Bu sadece görsel bir işlem değildir. Dişlerin kapanmasını düzeltmekle birlikte temizlenmelerini de kolaylaştırır. Bazı hastalarda üst ön dişler ileri çıkarak eşit olmayan bir görüntü oluşturmaktadır. Uygulanan tedavimiz sayesinde bu dişler zarar görmeden yerlerine kaydırılır. Diğer tedavi yöntemlerinde üst ve alt çene düzgün kapanmayarak kapanma bozukluklarına neden olabilmektedir. Hesaplama bu gibi durumları önlemektedir. Dişler düzgün kapanmadığında, çene kaslarına baskı yaparak çene ve eklem sorunları ve bazı durumlarda baş ağrısı yapmaktadır. Ortodontik tedavi ısırışınızı düzelterek baskıyı azaltmaktadır. Uygulama yapılmadan önce dişlere bakılması, röntgen çekilmesi ve dişlerinizin kalıplarının çıkarılması gibi işlemler gerçekleştirildiğinden, sizin için en doğru tedavi şekline karar verilmektedir. Yapılan tespitlerin güvenilirliği ve doğruluğuyla Eyüp ortodonti tercih edilmektedir ve müşteri memnuniyeti en önemli husus olmaktadır.

Tedavinin uzunluğu, süresi problemin ne derece ciddi olduğuna bağlıdır. Genellikle birkaç aydan iki buçuk yıla kadar uzamaktadır. Çoğunlukla 1-2 yıl sürmektedir. Ortodontik aletlerin ayarlanması yaklaşık 4-6 hafta sürmektedir. Ortodontistimiz size gereken seans sayısını söyleyecektir. Toplam tedavi süreci içerisinde durumunuza göre sizlere verilen randevulara da gelmeniz gerekmektedir. Hastalarıyla yakından ilgilenen Eyüp Ortodonti sayesinde randevu alma konusunda sıkıntı yaşamamaktasınızdır. Sizler de dişlerinizi ve zamanınızı güvenilir ellere teslim ediniz.