Beykoz Diş Hekimliği - 24 Saat Açık Acil Nöbetçi Dişçi 0212 283 59 47

beykoz diş acil ve nöbetçi

Hayatımız boyunca bazı ihtiyaçlarımızı karşıladığımız vücut bölümlerimiz bizler için önem ifade etmektedir. Bu bölümlerden biri şüphesiz dişlerimizdir. Gerek çenemiz gerek ise dişlerimiz hayatımızın vazgeçilmez konumunda yer almaktadır.

Klinik olarak uygulamalarımızın zamanlaması şöyledir.
+ Beykoz acil diş
+ Tatilde ve bayramda açık olarak diş tedavilerini yapmaktayız.
+ Beykoz dişçi ve ağız sağlığı hizmetleri (Gece - Gündüz 7/24)
+ Beykoz nöbetçi dişçi telefon numarası 0212 283-59-47
+ Beykoz 24 saat açık diş doktoru sarp ağız hijyeni kurumsalı
+ Beykoz cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi

Genel tuzlama bölümü de çapraşık olan dişleri düzelten daldır. Bu gibi bir rahatsızlığınızın olması durumunda alanında iyi olan doktorlardan yardım almanız gerekmektedir. Alanında iyi olan ortodonti doktorları ile Beykoz ortodonti sizlerin hizmetindedir.

Diş Çapraşıkları Niçin Oluşur?
• Diş çapraşıklığını tetikleyen durumlardan birisi parmak emmedir. Küçük yaşlarda edinilen bu yanlış alışkanlık vakit kaybedilmeden, fark edildiği anda müdahale edilmelidir. Aksi takdirde üst ve alt çenenin belirli bölgelerinde çarpıklaşmalar meydana gelecek, dişler kötü konumlanacaktır.
• Emzik kullanımı diş çapraşıklığını tetikleyen durumlardan birisidir. Her insan doğduğundan belli bir yaşa kadar emzik kullanır fakat dişleri etkileme süreci uzun vadeli kullanımda baş göstermektedir. Uzmanların dediği vakitlerde emzik kullanımı bıraktırılmalıdır.
• Son olarak söylenebilir ki tırnak koparma, dudak ısırma veyahut kalem ısırma gibi alışkanlıklar dişlerin kötü konumlanmasına sebebiyet verebilir. Hal böyle olunca kötü alışkanlıkların bırakılması gerekir. Şayet geç kalınmışsa tedavi olunması uygun olacaktır.

Tedaviyi İhmal Etmeyin
Yapılan araştırmalarda elde edilen verilere göre diş çapraşıkları tedavisinde geç kalındığında büyük ölçekli farklı problemler baş göstermektedir. Bu problemlerden bahsetmemiz gerekirse, diş kaybına uğrayabilirsiniz. Çünkü kötü konumlanmış dişlerin temizliği zordur.Hal böyle olunca ağzımızın diş ve diş eti hastalıklarına sebebiyet veren mikroplardan arındırılması zorlaşmaktadır. Öte yandan bu dişler kaslarınızı fazla yormaktadır. Yorulan kaslar diş etinize baskı yaparlar ve ağrı meydana getirirler. Çapraşık diş ister üst çenede ister alt çenede konumlanmış olsun, dışarıdan bakıldığında fark edilebilir. Hal böyle olunca dişleriniz dışarıdan bakıldığında estetik görünümünü kaybetmiş olarak görünecektir.

Tedavi Aşamaları Nelerdir?
Tedavi sürecinde dört aşama yer almaktadır. İlk aşamada hasta muayene edilir ve hangi dişlere tedavi uygulanacağını tespit edilir. İkinci aşamada tedavi sürecinde hangi yolların izleneceği hangi yöntemlerinin kullanılacağı tayin edilir, planlaması yapılır. Üçüncü aşamada bizzat tedavi süreci işler. Son aşamaya gelindiğinde ise tedavi bitmiş olur ve pekiştirme uygulamaları başlar. Unutulmamalıdır ki her aşamanın önemi ve gerekliliği vardır.

Tedaviyi Nerede Olmalıyım?
Bugün ortodonti tedavisi olmak isterseniz devlet hastanelerinde, özel hastanelerde ve özel muayenehanelerde olabilirsiniz. İnsanların aklına gelen sorulardan ve hissettiği önyargılardan birisi devlet hastanelerinde göreceği kalitenin özel hastanelerde ve özel muayenelerdekilerden daha az olmasıdır. Bu algı yanlıştır. Tedavi sürecinde göreceğiniz ilgi ve tedavinin kalitesini seçtiğiniz doktor belirleyecektir. Peki, insanlar en çok hangisini tercih ediyor dersiniz?

Özel Muayenehaneler Revaçta
Son birkaç yıl öncesine kadar ekonomik durumu iyi olan kişiler özel muayenehanelere, düşük olanlar devlet hastanelerine gidiyorlardı. Fakat teknolojinin gelişmesine paralel olarak ülkemizin seyir ettiği politikalar, sağlık sektöründe yaşanan iyileştirmeler sayesinde ekonomik durumu standart olanlar da özel muayenehanelere gitmeye başladılar. Kalitesi hususunda direkt bir yorum yapılması mümkün değildir fakat rahatlıkla söylenilebilir ki insanların tercihi özel ortodontistler olmaktadır.

Beykoz Ortodontist Uzmanları Hizmetinizde
Memnun kalacağınız ve tedavisi sonrasında kendinizi iyi hissedeceğiniz kişiler Beykoz ortodonti ’de bulunmaktadır. Adres ve iletişim bilgileri ile ilgili detayları internetten öğrenebilirsiniz. Dilerseniz muayenehaneye gelerek personeller ve doktorlar ile konuşabilirsiniz. Göreceğiniz hizmetler ve karşılığında ödeyeceğiniz ücret ile ilgili bilgi alabilir, zaman zaman olan fırsatlardan haberdar kalabilirsiniz.