Beyaz Diş Teli Fiyatları Ne Kadardır?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte yaşanan birçok değişime tanıklık etmekteyiz. Diş hekimliği uygulamalarında kullanılan son teknolojisi malzemeler sayesinde ağzımızdaki birçok problem tarihe karışıyor. Herkesin bildiği, ismini duyduğu veyahut bizzat uygulandığı ortodonti tedavisi bir diş hekimliği uygulamasıdır ve teknolojik cihazlardan faydalanılır. Bugün sizlere ortodonti tedavisinde kullanılan diş tellerinden bahsetmek istiyoruz. Diş telleri toplamda beş çeşittir. Bunlar içten takılan diş teli, seramik diş telleri, altın diş telleri, metal diş telleri, damon diş telleridir. Her birinin amacına göre, kullanımına göre, fiyatına göre ve özelliklerine göre farklılıkları bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere beyaz diş teli hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Günümüzde gençler tarafından oldukça çok tercih edilen bu tellerin en büyük özelliği şüphesiz dışarıdan pek belli olmamasıdır.

Şeffaf Olması Beyaz Diş Telini Tercih Edilir Kılıyor
Bu diş telinin çok tercih edilmesinin sebebinin dışarıdan görünmüyor olması olduğunu söylemiştik. Kullanıcı kapasitesi olarak 10 ila 20 yaş arası gençler olmaktadır. Söylediğimiz yaş grubunun o an ki psikolojik durumu metal teli takmaya izin vermez. Çünkü metal tellerin estetik bir görünümü yoktur. Dışarıdan bakıldığında çok dikkat çeker. Bunun için beyaz diş telleri üretilmesi isabetli olmuştur. Beyaz diş teli ile ilgili ayrıntılı bilgi için sanal platformu kullanmanız faydalı olacaktır. Üstelik beyaz diş teli fiyatları hakkında küçük çaplı bir araştırma yapmanız sizleri ekonomik açıdan avantaj sahibi yapabilir.

Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?
Diş teli kullanımında dikkat edilmesi gereken iki ana unsur bulunmaktadır. Bunlardan ilki yiyecek ve içecek, ikincisi ise temizliktir. Uzmanlar tarafından diş teli kullananlara dilediğiniz gibi yiyip içebilirsiniz izni verilmiştir fakat bir şart koşulmuştur. Yapışkan (sakız gibi) maddelerin yenmesi, çiğnenmesi yasaktır. Sebebi ise diş telini tutan braketlerini kırmaları veyahut teli yerinden oynatmalarıdır. Unutulmamalıdır ki tel yerinden oynarsa çeşitli diş ve diş eti rahatsızlıkları baş göstermeye başlar. İşin kötüsü telin yerinden oynadığını fark etmeyebilirsiniz. Şayet fark edersiniz vakit kaybetmeden doktora gitmelisiniz.

Ağız ve Diş Temizliğinin Önemi Büyük
İkinci husus temizlikten bahsedecek olursak, diş telinin dişlerde beyaz leke bırakması ile ilgili olacaktır. Bazı bireylerde 1,5 – 2 yıllık tedavi sürecinden sonra tellerin çıkarılması ile görülmüştür ki dişlerde lekeler oluşmuştur. Sonradan yapılan araştırmalarda anlaşılmıştır ki tel kullanımı süresince dişler temizlenmediğinde bu tür lekeler oluşmaktadır. Sizlere düşen görev tedavi olduğunuz bir buçuk iki yıllık süreçte dişlerinizin temizliğine özen göstermenizdir.

Diş Teli Kırılırsa Ne Olur?
Yapılan uyarılara dikkat etmediğiniz takdirde telleri tutan braketleri kırabilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşıldığında endişe edilmemeli ve sakin olunmalıdır. Çünkü kırık braket diş ve diş etinize zarar vermez. Yapmanız gereken tek şey soğukkanlı bir şekilde doktorunuza gitmenizdir. Doktorunuz kırılan braketin yerine yeni bir braket yapıştıracaktır. Bu hususta dikkat etmeniz gereken nokta kırıldığını hissettikten sonra vakit kaybetmemenizdir.

Tercihinizi İyi Yapmalısınız
Birçok diş teli çeşidi var ve hepsinin avantajı – dezavantajı bulunurken, hangisini tercih edeceğinizi iyi düşünmelisiniz. Hepsinin şeklini, özelliklerini, takım aşamasını, kullanım süresini iyi öğrenmeli ve fiyatlarına göz gezdirmelisiniz. İnternet üzerinde ucuz indirimli taksitle kampanyalı olan beyaz diş teli fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Tüm bu kriterlerden sonra size en uygun olanı tercih edeceğinizden eminiz.